Nie wiesz co dalej? Ile razy zastanawiasz się, czy to na pewno dobra decyzja?

“Najgorszą torturą, jaką możemy sobie zafundować to brak zdecydowania” – powiedział swego czasu Joe Dispenza. Zgadzasz się z tym?

Czasem w naszym życiu bywa tak, że znajdujemy się w sytuacji, w której potrzebujemy podjąć decyzje, wybrać kierunek działań, zmienić miejsce, ale… mimo że jest w nas silne pragnienie ruszenia z miejsca, stoimy, ponieważ wciąż się wahamy. Nie możemy usłyszeć, znaleźć odpowiedzi, której szukamy na zadawane pytanie “co teraz zrobić?”.

Wówczas często stoimy w miejscu, zmieniamy często zdanie, pytamy ludzi dookoła o to, co mamy zrobić i… nadal wciąż nie jesteśmy pewni, czy to właściwe rozwiązanie. 

Jest jednak taka część w nas, która zna wszystkie nasze problemy i zna również rozwiązania. To nasza wewnętrzna mądrość, nasz osobisty wewnętrzny coach, trener. 

Czasem jednak nie mamy do niej dostępu, czy to z powodu stresu, galopujących myśli, czy braku zaufania do samych siebie i przez to podejmowanych przez nas decyzji.

Kiedyś usłyszałam takie zdanie, że serce wie, zanim głowa pomyśli. I tak w istocie jest. Najnowsze badania pokazują, że w danym momencie, w danej sytuacji, której doświadczamy, nasze serce wysyła impuls do mózgu. Wygląda na to, że serce, jako pierwsze odbiera, odczytuje i “przetwarza” informacje. I to one są dla nas najwłaściwsze, zgodne z nami.

Jednak nasz logiczny umysł, mimo że czasem nawet słyszymy tę informację, zaczyna kwestionować to, co było pierwszym impulsem i na podstawie analizy, i do tej pory dostępnych faktów, kreuje rozwiązania. Czasem one są dobre i właściwe. Na pewno znane. Dlatego trudno nam na tej podstawie podjąć inną, najwłaściwszą decyzję, wybrać właściwy kierunek.

A jeśli Ci powiem, że to właśnie poprzez nasze serce mamy dostęp do zasobów naszej podświadomości? A jeśli Ci powiem, że wchodząc w stan głębokiej relaksacji, odsuwając na bok czynnik krytyczny, możesz uzyskać dostęp do tych “najlepszych” dla Ciebie rozwiązań? – to czy będziesz zainteresowana/zainteresowany?

Moje osobiste doświadczenie pokazuje mi, że wszystkie decyzje jakie podjęłam w zgodzie ze sobą (te, które czułam głęboko wewnątrz siebie, że są dobre)  doprowadziły mnie do najlepszych miejsc, ludzi, rozwiązań, sukcesów, choć to logika nakazywała działać inaczej. 

Z kolei te, które wybrałam wbrew sobie, ale wydawało się, że są bezpieczne, sprawiły, że moje wybory kosztowały mnie dużo.

Ta głęboka medytacja ułożona jest tak, aby w połączeniu stanu relaksacji, wyciszenia ciała i umysłu, otrzymać dostęp do głosu naszej wewnętrznej mądrości, naszej intuicji, naszego wewnętrznego trenera, coacha.

Dlatego już dziś zapraszam Cię w podróż do miejsca, w którym znajdziesz najlepsze na teraz dla Ciebie wskazówki dotyczące tematu który w tej chwili wymaga rozwiązania.

SŁUCHAM MEDYTACJI

Tej medytacji słuchaj w bezpiecznych warunkach.

I na wypadek, gdybyś zapomniała/zapomniał: Twoje życie jest darem, a Ty jesteś godna/godzien przeżyć je jak najlepiej.

P.S. Jeśli chcesz pracować ze mną 1:1 zarezerwuj termin bezpłatnej konsultacji.

 

Ściskam, 
Urszula

Urszula Jaworska © 2022 | Polityka prywatności | Regulamin

Made by Do IT Girl