Stabilizacja

Przeczytałam w swoich zapiskach sprzed kilkunastu miesięcy.
Wpatrywałam się w to słowo, jakby yeti stanęło na mojej drodze, ale nie dlatego, że nie pamiętam czego pragnęłam ….
Tylko jakoś nagle dotarło do mnie, że za tym wszystkim czego pragniemy: zdrowia, miłości, bogactwa, dobrej pracy, dobrych relacji z bliskim jest jedno – stabilizacja.

W czasach, gdy stabilnie to jedynie stoi dąb w ogrodzie, w czasach gdy nawet analitykom trudno przewidzieć bieg wydarzeń za kilkanaście miesięcy, w czasach gdy wszystko ma tak olbrzymią dynamikę, że czasem nie wiadomo czego spodziewać się jutrzejszego dnia, wszyscy pragniemy STABILIZACJI.

Poczułam, że ją mam⭐️. Coś, co kiedyś wydawało się niczym opowieść z mchu i paproci. Może nawet nie mam, ale CZUJĘ.

Jak to osiągnąć?

Od wewnątrz na zewnątrz. Właśnie tak.
Potrzebujemy w sobie znaleźć źródło wewnętrznej mocy, potrzebujemy odnaleźć swoje wartości, potrzebujemy zaakceptować swoją przeszłość, by ze spokojem i uwolnionym emocjami być w teraz i kreować przyszłość, by uwolnić się od uzależnienia od przeszłych trudnych wydarzeń.

Potrzebujemy stabilnego oparcia w sobie, a tego nie da się uzyskać z balastem przeszłości, zamrożonymi emocjami, nieprzerobionymi traumami, które jak trupy z szafy wyskakują przy pierwszym większym podmuchu, z negatywnymi przekonaniami i założeniami.

Potrzebujemy poznać siebie i zaakceptować siebie, także te nasze niekochane przez nas aspekty. Bo gdy to zrobimy żaden lęk przed odrzuceniem, stratą nas nie skruszy.

Potrzebujemy poznać swoje wartości i swoje cele. Wówczas zawsze będziemy wiedzieć, czy droga którą podążamy nadal prowadzi przez wlasciwe pola, we właściwym kierunku choćby po drodze zdarzyły się przeszkody, objazdy.

Potrzebujemy uzależnić się od swojej odpowiedzialności a nie od opinii i zachowania innych. Kiedy stajesz się odpowiedzialna/y za efekty w swoim życiu, opinie innych i ich zachowania przestają dyktować Ci Twoje samopoczucie i ocenę Ciebie czy twojego życia. Wiesz po prostu, że to co przyszło to lekcja miłości do Ciebie. Tak, właśnie miłości. Widocznie gdzieś za mało cenisz siebie, kochasz siebie, za dużo dajesz, albo za mało poświęcasz temu, co trzeba uwagi, etc. A Ty przecież jesteś tu po to, by doświadczać tego życia w całym spektrum swojego potencjału i w radości.

Konieczna jest znajomość siebie. Co mnie wspiera, co wytrąca z równowagi, co pomaga, co przeciwnie – kładzie na łopatki. Potrzebujemy znać swoje mechanizmy reakcji i nauczyć się w zamian za to świadomych na dane sytuacje odpowiedzi.

Potrzebujemy też akceptacji. Akceptacji tego, że choć w doskonałej większości nasze życie zależy od nas, to jednak żyjemy w kolektywie, w naturze, we Wszechświecie. Oznacza to, że czasem zdarzać się będzie coś, co jest nieprzewidywalne, coś poza naszym doskonałym scenariuszem, coś, co wydawać się może że jest przeciw nam, nie po drodze, coś co psuje założony scenariusz.

Wówczas mając to, co powyżej poukładane, spokojnie można zadać pytanie: ok, jest tak jak jest, jak chcę na to odpowiedzieć, co z tym, co teraz mam, z takimi a nie innymi zasobami mogę zrobić?

⭐️ Jeśli pragniemy stabilizacji potrzebujemy zbudować ją w sobie i być najlepszą dla siebie opoką. Najlepszym swoim przyjacielem. Najlepszym towarzyszem podróży.

⭐️ Stabilizację wewnętrzną osiągamy wtedy, kiedy wiemy, że zawsze to my trzymamy stery swojego życia w ręku. To znaczy, że to my zawsze mamy wybór, co teraz aktualnie z tym, co się dzieje zrobić, w którym kierunku podążyć, jak interpretować i czy w ogóle tę sytuację.

Stery we własnych rękach oznaczają świadomość wyboru i pełną odpowiedzialność za swoje życie, jego kształt.

⭐️ Tego nie da się uzyskać na zewnątrz.
To można zbudować tylko wewnątrz.

Jesli pragniesz stabilizacji podobnie jak kiedyś ja z przestrzeni mojego serca tego Ci życzę.

A jeśli chcesz wyjść z przeszłości do sukcesu, do przyszłości zapraszam do Klubu Diamentów, gdzie 08.02 mamy kolejne spotkanie – warsztat plus medytacja (wiadomo)😊

🔗 https://www.urszulajaworska.com/klub-diamentow/

Masz pytania ? Napisz do mnie w wiadomości prywatnej.

Jeśli wolisz pracować indywidualnie, porozmawiajmy. Umów się na krótką bezpłatną konsultację. W styczniu mogę przeprowadzić jeszce dwie takie konsultacje.

Link: https://calendly.com/urszulazjaworska/bezplatna-konsultacja

 

Jestem tu dla Ciebie❤️

Cokolwiek się dzieje, zawsze dzieje się dla Ciebie, nie przeciw Tobie⭐️

Z najlepszymi życzeniami,
Urszula

Urszula Jaworska © 2022 | Polityka prywatności | Regulamin

Made by Do IT Girl

Urszula Jaworska © 2022 | Polityka prywatności | Regulamin

Made by Do IT Girl