Zwątpienie? Wątpliwości?  💫

Zwątpienie jest wrogiem zmiany, sukcesu i realizacji. Zwątpienie jest przyjacielem stagnacji, rezygnacji z siebie i swoich pragnień oraz celów. Jest najlepszym przyjacielem porażki.

Kiedy pracuję z moimi Klientami zdarza się, że przychodzi czas, gdy po pierwszej euforii i świeżości czegoś innego w ich życiu, kiedy jeszcze nie widać rezultatów, przychodzą chwile wątpliwości.

To zwykły, normalny etap. Nic ekstra wyjątkowego.

Jednak, gdy dajemy się tym wątpliwościom prowadzić, gdy zaczyna nas dopadać zwątpienie, które prowadzi wprost do rezygnacji, nie jest już zwyczajnie.

Tak. Nie jest. Nasz umysł i nasze ciało zaczynają nad nami dominować, prowadząc nas do powrotu na utarte ścieżki: myślenia, działania, znajomych decyzji. I choć immanentnym celem człowieka jest jego rozwój, to celem umysłu jest utrzymać go przy życiu. A jedno i drugie nie zawsze idzie ze sobą w parze, a już na pewno nie są tym samym.

Gdy widzimy człowieka, któremu “się udało”, musimy pamiętać o tym, że stoi za tym wytrwałość i mocna decyzja, że osiągnie swój cel i otrzyma to, co chce, co sobie wyobraził.

Osobiście na ten moment nie znam nikogo, kto po decyzji o zmianie np.: nie popełnił kilku błędów, nie doznał porażki, nie poczuł bólu, zawodu, nie przyszły wątpliwości…

Jednak łączy ich zawsze jedno: nie przyjmują do wiadomości, że może się nie udać 🙂

A zatem, czego chcecie dziś dla siebie?

Wyobraźcie to sobie i powiedzcie: zaklepane, moje, mam to 🙂

I ani przez jeden moment nie przyjmuj do siebie myśli, że może się nie udać.

Znajdźcie kogoś, kto Was będzie “pilnował”, wspierał gdy przyjdą wątpliwości i chwile słabości. Partner, przyjaciel, mentor. Czasem potrzebujemy kogoś, kto nie pozwoli nam się poddać, kto uwierzy w nas mocniej, niż my sami wierzymy w siebie.

Ma to sens?

Zatem, jak mówił mój nauczyciel coachingu: –  To wiesz już, co masz robić 🙂

Afirmacja na dziś: Ja zawsze dostaję to, co chcę, tak, jak chcę, a nawet dużo lepiej 🙂

Jesteś silniejsza/silniejszy niż myślisz. Jesteś o całe niebo lepsza/ lepszy niż myślisz.

Nie wierzysz? Czy Stwórca/ Bóg/ Miłujące Źródło wszelkiego Stworzenia/ Absolut/ Uniwersum mógł się pomylić i stworzyć „coś” wybrakowanego?

Otóż to

Ja wierzę w Ciebie, nawet jeśli Ty jeszcze dziś nie dowierzasz sobie.

Z miłością ❤️

Urszula