Spotkać siebie, tak naprawdę, mamy szansę tylko w relacji z drugim człowiekiem.

Bez tego stajemy tylko w wyobrażeniach o sobie, o własnej mocy, przekonaniach, pragnieniach, granicach, możliwościach, cieniach, blokadach, niedoskonałościach, rozmiarze naszego ego. 

Jedynie drugi człowiek jest w stanie pokazać nam wszystko to, o czym być może dawno chcieliśmy zapomnieć, a co wymaga uzdrowienia, transformacji, rozpuszczenia.

Tylko poprzez relacje z drugim człowiekiem jesteśmy w stanie w pełni otworzyć nasze serca. Jeśli zaś wcześniejsze doświadczenia sprawiły nam ból, to dzięki temu ponownie uczymy się otwierać je na doświadczanie miłość przez duże M – na kochanie i bycie kochanym.

To nie prawda, że łatwiej jest być kochanym niż kochać, że brać jest łatwiej niż dawać. 

Jeśli dotychczasowe doświadczenia zamknęły serce z powodu przeżytego bólu, dużo trudniej jest miłość przyjąć taką, jaką ktoś naprawdę chce nam ofiarować. 

Jesteśmy w stanie to zrobić dzięki determinacji, zaangażowaniu i dzięki świadomej decyzji o wzięciu za swoje życie odpowiedzialności oraz za kreowanie pełni naszego potencjału, dzięki docieraniu do siebie każdego dnia w relacji z drugim człowiekiem. To nieustanna praca okraszona czasem bólem, zawodem, cierpieniem, przetrąconą dumą. To codzienna praktyka czynienia siebie lepszym człowiekiem. 

Im bliższa relacja, tym większa szansa na spotkanie nas samych w prawdzie. 

Dlatego za każdą spotkaną w naszym życiu osobę, która chciała zatrzymać się na naszej drodze i iść z nami przez jakiś czas, należy być wdzięcznym. 

To niezwykle błogosławieństwo móc dostrzec siebie w drugim człowieku. Uzdrowić to, co chce się już uzdrowić, pozwolić odejść temu, co już dłużej nam nie służy, by dać się wreszcie prowadzić w kierunku rozwoju naszego pełnego potencjału, życia w pełni swojej mocy. 

Otwarte serce i szczera miłość płynąca z naszego źródła, daje nam szansę na pełnię naszego rozwoju, na dostrzeganie piękna, jakie nas otacza, na umiejętność wyrażania miłości wobec wszystkich istot wokół, na dar jakim jest umiejętność przyjmowania miłości, jaką obdarza nas każdego dnia Wszechświat, na przyjęcie miłości od naszego partnera, dzieci, rodziców, przyjaciół…

Moi Drodzy, pięknych spotkań Wam życzę.

Z miłością i wdzięcznością ❤